Pomněnka
Dětský  národopisný  soubor  POMNĚNKA  -  Tvrdonice
Úvod           O souboru            Fotogalerie           Vystoupení         Pro členy          Kontakt

Základnu souboru tvoří děti z Tvrdonic, Kostic a Lanžhota. Náměty pro svá vystoupení čerpá soubor především v těchto "domovských" obcích, dále pak v nejbližším okolí na Podluží. Soustředí se především na dětské hry, říkadla, písně a tance

V repertoáru má Pomněnka několik tematických pásem – Na husy, Za humnama,  Na trávě, Ševci, Na Vánoce důhé noce a další. Společně s folklorním kroužkem místní mateřinky se nám před několika lety podařilo obnovit zapomenutý zvyk vynášení Smrtky. Zveme k účasti každoročně i širokou veřejnost. Procházka k říčce Kyjovce, ve které symbol zimy děti utopí, aby do vesnice přinesly nazdobené Létečko je pravidelně zakončen společným posezením a výtvarnou velikonoční dílnou. 

Na většině vystoupení doprovází Pomněnku Dětská cimbálová muzika z Lužic.

Pomněnka je také spolupořadatelem dětských programů národopisných slavností Podluží v písni a tanci, kam si pravidelně zve své hosty.

Soubor  vystupuje se svými programy na různých společenských akcích , setkáních a festivalech v širokém okolí, má za sebou mnohá úspěšná vystoupení v zahraničí.

Pomněnka je ale i o kamarádství a zábavě. Každou zkoušku se snažíme zakončit nějakou hrou, každoročně na podzim se scházíme na víkendovém soustředění, v červnu pořádáme výlety na kolech. Jestli si myslíte, že by se vám v Pomněnce líbilo, přijďte mezi nás, rádi vás vezmeme mezi sebe.


design&webmaster: www.kubix.cz © 2011